2013 m. kovo 7 d., ketvirtadienis

Masažas nėštumo metu ir po gimdymo

      Vis didėjantis besilaukiančių ir ką tik pagimdžiusių moterų dėmesys masažams paskatino šio straipsnio atsiradimą.
     Šiuolaikinės esamos ir būsimos mamytės pasinaudodamos internetu prisiskaito įvairiausių būtų ir nebūtų dalykų apie masažus, apie jų ypatybes nėštumo metu ir po jo, bei įvairiausių kitų dalykų. Susidomėjimas masažais akivaizdžiai padidėja prasidėjus pavasariui, pradedant šilti orui. Juk visiškai normalu, kad esamos ar dar tik būsimos mamytės prieš vasarą nori gražiai atrodyti. Jos nori pasidailinti kūno formas, sulieknėti, sveikai jaustis ir atrodyti nepriekaištingai. Jos pradeda domėtis įvairiais masažais, ypatingai figūros korekcijos, bet šioje vietoje reikia būti atidžioms ir imtis atsargumo priemonių.

     Taigi, apie viską iš eilės:
 1. Masažas nėštumo metu - galima ar ne? Jei galima, tai koks jis turėtų būti? Tai klausimai, kurių sulaukiame dažniausiai.
  1. Siūlau perskaityti straipsnius, kuriuose gan detaliai ir aiškiai pasisakoma šia tema: www.tevu-darzelis.lt (lietuvių k.) ir www.beremennost.net (rusų k.)

  2. Aš, savo ruožtu, paminėsiu svarbiausią dalyką, kad prieš atliekant bet kokį masažą nėštumo metu - būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Tik gydytojas, prižiūrintis jus viso nėštumo metu, gali tikslai atsakyti ar jums galima atlikti masažą, ar ne.
  3. Masažai, kuriuos mes atliekame savo centre besilaukiančioms moterims:
     Visi šie masažai pritaikomi kiekvienai besilaukiančiai moteriai individualiai.

 1. Masažas po gimdymo.

     Moteris, ateinančios į mūsų centrą po gimdymo, dažniausiai skundžiasi nugaros ir kojų skausmais, po nėštumo atsiradusiu viršsvoriu, padidėjusiu pilvuku ir kojytėmis, pardribusia oda, celiulitu. Žinoma, visi šie dalykai sąlygoja blogą nuotaiką ir papildomą stresą. Dauguma moterų jau būna spėjusios išbandyti ir nusivilti "stebuklingais" kremais ar masažuokliais, tad kitas žingsnis būna masažo salonas. Tokių mamyčių sulaukiu ir aš ir, matyt, net nepagalvojęs galiu teigti, kad vienas iš maloniausių mano darbo momentų yra tada, kai atsakai moteriai "Taip" į jos užduotą klausimą apie galimybę padailinti kūną ir, kai pamatai sužibėjusią viltį jos akyse :)

     Taigi, manau, kad masažas po gimdymo yra ne rekomenduojamas, o būtinas. Centre mes parenkame kiekvienai moteriai individualų masažų ir procedūrų kompleksą, kuris tiesiogiai orientuotas į jos kūno problematiką. Dirbame kompleksiškai, nes kompleksas priemonių, įskaitant specialiąją kosmetiką, duodą geriausius ir ilgai išsiliekančius rezultatus, kaip sveikatingumo taip ir figūros korekcijos atžvilgiu. Nežadame stebuklų ar plastinės chirurgijos poveikio, tačiau dar nei viena moteris neišėjo iš mūsų centro nepatenkinta savo masažų ir procedūrų kurso rezultatais!

Kada po gimdymo galima pradėti masažų kursą? Nėra konkretaus termino savaitėmis ar mėnesiais. Tai nustatys jūsų gydytojas. Taip pat siūlome pasikonsultuoti su juo dėl kosmetinių priemonių naudojimo, ypač tuo atveju, jei maitinate vaiką krūtimi.

Tiek bendrai apie masažus nėštumo metu ir po gimdymo. Linkiu visoms esamoms ir būsimoms mamytėms būti sveikoms ir gražioms, bei laiku ir kokybiškai rūpintis savo sveikata bei išvaizda.

Pagarbiai,

Pavel Turovskij
GSC "Pavelo masažai" vadovas, masažuotojas-meistras.

3 komentarai:

 1. Galvos, plaštakų ir pėdų masažas labai patikdavo man :) Nėštumo metu toks masažas man besilaukiančiai buvo pats tas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tokie masažai tikrai geras dalykas, ypač tims moterims, kurių kojos ir rankos labai tinsta. Man po šių masažų tinimas sumažėdavo ir jausdavausi atsipalaidavusi.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Besilaukiančiai vienas geriausių būtų atsipalaiduoti yra veido masažas. Esu išbandžiusi ir pakartočiau tai ne vieną kartą, nes labai gerai atpalaiduoja nuo įtampos :)

  AtsakytiPanaikinti